دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه‌ آب چیست؟

به منظور رفع آلودگی های موجود در آب و کاهش سختی آن از دستگاه هایی استفاده می شود که با کمک انواع فیلترها؛ آب سالم و با کیفیت تولید می کنند. این دستگاه ها را اصطلاحا آب شیرین کن یا دستگاه تصفیه آب می گویند.

 از انواع دستگاه تصفیه آب در مصارف خانگی، صنعتی، بیمارستانی، ادارات و برخی از دستگاه ها مانند آب گرمکن، یخچال، پکیج و ... استفاده می شود. اساس کار دستگاه تصفیه آب، فیلتراسیون آب می باشد.

فیلترهای مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب عمر مشخصی دارند و هر چند وقت یکبار باید تعویض شوند. فیلتر های ردیف اول، دوم و سوم به طور همزمان تعویض می شوند. فیلترهای ردیف چهارم, پنجم و ششم نیز عمر یکسانی دارند و با هم تعویض می شوند.

از فیلترهای اشعه فرابنفش در برخی از مدل های دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. این نوع فیلتر مصرف برق زیادی دارد و باعث می شود آب خروجی گرم شود. به همین دلیل استفاده از آن کمتر شده است. ضد عفونی کردن و از بین بردن پاتوژن های موجود در آب بدون استفاده از کلر و سایر مواد شیمیایی از مزایای فیلترهای اشعه فرابنفش می باشد.

آب شیرین کن های خانگی یک نمونه‌ی کوچک از دستگاه تصفیه آب می باشند. در این دستگاه ها نیز از فیلترهای مخصوص برای تصفیه آب استفاده شده است. این دستگاه ها در انواع زیر سینکی، سر شیری و رومیزی تولید شده اند.

 

فیلتر دستگاه تصفیه آب:

تعداد مشخصی فیلتر در دستگاه تصفیه آب تعبیه شده است. هرکدام از این فیلترها کار به خصوصی انجام می دهند. در نهایت با استفاده از این فیلترها و بدون کمک مواد شیمیایی آب با کیفیت و سالم به دست می آید.

قبل از ورود آب به سیستم لوله کشی؛ مقداری کلر به آن اضافه می شود. وظیفه‌ی کلر؛ گندزدایی و ضد عفونی کردن آب است. برای اینکه در طول مسیر آب مجددا آلوده نشود باید مقدار کلر مورد استفاده بیشتر از میزان آلودگی میکروبی آب باشد. به عبارتی باید بعد از عمل گند زدایی مقداری کلر در آب باقی بماند.

کلر باقیمانده در آب هم موجب تغییر در طعم، رنگ و بوی آب شده و هم برای سلامتی انسان مضر است. در نتیجه حذف کلر قبل از مصرف آب ضروری است. با استفاده از انواع فیلترهای بلاک کربنی می توان کلر باقیمانده در آب را حذف کرد.

 

کارتن‌ اسباب کشی:

از ورق های سه لایه و پنج لایه برای ساخت کارتن اسباب کشی استفاده می شود. این ورق ها بسیار مقاوم هستند و به دلیل چند لایه بودن شدت ضربات را کم کرده و از آسیب دیدن لوازم درون آن جلوگیری می کنند.

انواع کارتن های اسباب کشی در طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارند و به راحتی می توان از آنها استفاده کرد. در ضمن از این کارتن ها برای بایگانی و ارسال بسته های پستی نیز می توان استفاده کرد.

کارتن های مخصوص اسباب کشی در رنگ های سفید و قهوه ای روشن و تیره ساخته می شوند. هیچ گونه اثر چاپ یا علامت بر روی این کارتن ها وجود ندارد. بنابراین برای دسته بندی و پیدا کردن راحت تر وسایل، می توان روی آنها نوشت یا علامت گذاری کرد.

با توجه به اینکه این کارتن ها نو و تمیز هستند؛ فاقد هرگونه آلودگی بوده و برای بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و ظروف آشپزخانه مفید هستند. در ضمن قابل بازیافت بوده و با محیط زیست سازگار می باشند.