فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب:

از مواد مختلفی مانند کربن، انواع پلیمرها، مواد معدنی و سرامیکی و... برای ساخت فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. هر کدام از این مواد قادر هستند بخشی از آلودگی را حذف کنند. به همین علت از مجموعه‌ی این فیلترها استفاده می شود تا آب خالص و با کیفیت تولید شود.

تصفیه آب با استفاده از فیلتر دستگاه تصفیه آب؛ در سه مرحله انجام می گیرد: 1- مرحله‌ی پیش تصفیه (مقدماتی)  2- مرحله‌ی تصفیه  3- مرحله‌ی تصفیه نهایی.

مرحله تصفیه مقدماتی شامل حذف مواد جامد درشت، ذرات معلق، قارچ ها، جلبک ها، گل و لای و همچنین رسوبات و کلر باقیمانده در آب می باشد. سپس آب وارد مرحله تصفیه می شود و با استفاده از نوع خاصی از فیلتر دستگاه تصفیه آب به نام ممبران؛ املاح، مواد مضر و پاتوژن های بیماری زا حذف می شوند.

در این مرحله آب تقریبا خالص و سالم است. اما برای بهبود کیفیت آب از فیلترهایی استفاده می شود که بو و طعم آب را حذف می کنند. در ضمن با کمک فیلترهای مینرال (معدنی) املاحی از قبیل سدیم، پتاسیم و کلسیم که برای بدن ضروری هستند؛ به آب اضافه می شود.

 

دستگاه تصفیه آب:

در دستگاه های تصفیه آب؛ اعم از صنعتی، خانگی و... از انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. این فیلترها در شش مرحله قرار می گیرند. با کمک این دستگاه ها می توان کلیه‌ی مواد مضر و املاح سخت کننده آب و همچنین عوامل بیماری زا و میکروبی را حذف کرد.

وجود آلودگی هایی مانند فلزات سنگین و یون های نیترات در منابع آب نتیجه‌ی نشت فاضلاب های صنعتی و کشاورزی به آب های سطحی و زیرزمینی می باشد.

سرب، مس، جیوه و آرسنیک نمونه ای از فلزات سنگین موجود در آب هستند. این فلزات سنگین عامل بروز انواع بیماری ها، اختلالات رشد، ضعف سیستم ایمنی بدن و سرطان ها می باشند. در نتیجه استفاده از دستگاه های تصفیه آب و حذف این موارد بسیار مهم و ضروری است.

در اکثر منازل و ادارات از سیستم‌های تصفیه آب استفاده می شوند و جزء لوازم ضروری و مهم به حساب می آیند. دستگاه های تصفیه آب خانگی از جمله متداول ترین فناوری‌های تصفیه آب هستند که تعدادی فیلتر دستگاه تصفیه آب در آنها تعبیه شده است.

 کارتن اسباب کشی:

یکی از محصولات پرکاربرد در زندگی امروزی؛ انواع کارتن اسباب کشی می باشند. این کارتن ها در ابعاد مختلفی تولید شده اند. با استفاده از این نوع کارتن های مقاوم می توان کلیه لوازم و وسایل را بسته بندی و جابجا کرد.

همچنین به راحتی می توان تعداد کارتن مورد نیاز را بدون دردسر تهیه کرد. در قدیم تهیه کارتن کار سختی بود. زیرا برای داشتن تعداد کافی باید به چندین مغازه یا فروشگاه مراجعه می کردند. در آخر هم ممکن بود تعداد مورد نیاز فراهم نشود و یا اینکه کارتن ها از مقاومت بالایی برخوردار نباشند.

در ضمن به واسطه‌ محتویات قبلی کارتن ها؛ احتمال انتقال آلودگی از آنها به وسایل منزل بسیار زیاد بود. به همین دلیل نمی توانستند لوازم بهداشتی و مواد خوراکی را در آنها بسته بندی کنند. اما با استفاده از کارتن اسباب کشی تمامی این نیازها برطرف شده است.

کارتن های اسباب کشی در شکل ها و طرح های مختلف ساخته شده اند. نوع خاصی از این کارتن ها رگال دار است و به راحتی می توان لباس ها را در آن قرار داد. برخی از کارتن ها نیز دسته دارند و جابجا کردن آنها آسان شده است.